Web Analytics
Adsense Site Onaylatma Rehberi | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Adsense Site Onaylatma Rehberi

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Adsense Site Onaylatma Rehberi​

Hakkımızda, gizlilik politikası, künye​


Google ilk başlarda sizlerin nasıl bir siteye sahip olduğunu ve gerekli sayfalarınızın var olup olmadığına göz atmaktadır. Adsense başvurusunun reddi büyük ölçüde bu kısma bağlıdır diyebiliriz. Bir Adsense hesabı açmak için yapmanız gereken ilk şey, kullanıcı hizmetlerini tam olarak sunmaya hazır bir web sitesine sahip olmanızdır. Web sitenizde “Gizlilik Politikası, Hakkımızda, Künye” gibi sayfaların olmaması, kullanıcılardan gizli bilgilere sahip olduğunuz anlamına gelebilir. Açıkçası, Google gibi şirketler bu gibi durumları olumsuz olarak kavrayabilir sizi tam olarak anlamaz. Yani iyi bir web siteniz yoksa ve bu sayfalar web sitenizde yer almıyorsa onayını unutmanızı öneririz.

İletişim sayfası​


Eskiden buna çok fazla bakmamaktaydılar fakat son dönemde ulaşılabilirlik açısından bunu önemli görmeye başladılar. Artık sitenizde kullanıcıların düşünce, öneri ve sorularını iletebilecekleri ve yönetici ile iletişime geçebilecekleri bir sayfaya sahip olmanızı istemektedir. İletişim sayfanız yoksa site amacına tam olarak ulaşamaz olarak kabul eden Google, Adsense gibi önemli başvuruların bu nedenle reddedildiğini birçok kez yaşamaktayız.

Süreklilik​


Sadece gerekli olan sayfaları düzenlemekle Adsense onayı alamazsınız. Google’da bir sıralama elde etmek ve bu sıralamada yükselmek için yazmaya devam etmeniz gerektiğini unutmayın, her gün düzenli içerik girişleriniz olmadığı takdirde Google’da yükselmeniz oldukça zordur. Ancak içeriğin belirli standartların altında olmaması önemli bir etkendir. Örneğin, makaleniz 250 kelimeden az olmamalıdır, bizim önerimiz en az 600 kelime olmasına dikkat edin. İçeriğin tamamen size ait olması bu konuda Google’ın dikkat ettiği unsurlar arasındadır.

Kullanıcı dostu tema seçimi​


Tema veya kullanıcıya sunduğunuz konular açık ve sade bir şekilde olmalıdır. Seçtiğiniz konu kafa karıştırıcı olmamalı en çok ve bilgi verici bir şekilde kullanıcıya hitap etmelisiniz. Kullanıcıların aradıklarını bulmalarına yardımcı olmalı ayrıca göz alıcı tasarımlar bir web sitesini süsleyip te kullanıcıların okumalarına engel olacak tasarımları eklememelisiniz. Ziyaretçilerin siteyi hemen terk etmelerini sağlamak için seçtiğiniz temanın içeriği iyi yansıttığından emin olmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken sade bir tema ve iyi tasarlanmış web sitesidir.

Makale Sayısı​

  • Adsense onayı alabilmek için sitenizin uzun süre yayında kalması gerekiyor ayrıca web sitemize en az 30 -40 Adet makale girmeniz gerekmektedir.
  • Makaleler Özgün ve Güncel olacak
  • En az 500 ve üzeri Kelimeden oluşacak fakat 600 yazmanız ön sıralara çıkmanızı da sağlayabilir.
  • Konu görseli ve Konu içersinde resimler ve bu resimlerin alt etiketleri olacak
  • Seo uyumlu anahtar kelimeler koyu yada altı çizili olacak ve bunu her yazıda yapmış olmanız gerekmektedir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst