Web Analytics
ChatGPT Destekli Microsoft Bing Piyasaya Çıkıyor | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

ChatGPT Destekli Microsoft Bing Piyasaya Çıkıyor

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

ChatGPT Destekli Microsoft Bing Piyasaya Çıkıyor​

Microsoft’un Bing arama motoru, OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotu teknolojisinin entegrasyonu ile güçlenmeye hazırlanıyor.Google arama motorunu çileden çıkartacak ve ChatGPT’ye kayıtsız kalmasını önceleyecek bir başka haber bu hafta geldi. Bing arama motoru 2023 Mart ayında ChatGPT destekli olarak hizmet vermeyi planlıyor.
  • Microsoft, arama sonuçlarını iyileştirmek için Bing arama motorunu OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotundan alınan yapay zeka ile güncellemeyi planlıyor.
  • Yeni özelliğin Mart ayı sonunda kullanıma sunulması ve Microsoft’a Google karşısında rekabet avantajı sağlaması bekleniyor.
  • Microsoft 2019 yılında OpenAI’ye 1 milyar dolarlık bir yatırım yaptı ve iki şirket o zamandan beri GPT’yi Bing’e entegre etmek için işbirliği yapıyor.
ChatGPT’yi tecrübe etmiş olanlarını iyi bileceklerdir, arama motorunun ChatGPT olması demek, arama yapanların cevaplarını arama motoru sonuçlarında görecek olması ve sitelere daha az trafik gitmesi anlamına gelecek. Böyle bir duruma hazırlıklı mısınız?
Bing düşük öncelikli ve görece daha az kullanılan bir arama motoru, kabul. Ya Google bu akıma uyarsa ne yapacağız? Şimdiden düşünmekte yarar var diye düşünüyorum.
OpenAI’nin, metin üreten botlar oluşturmak için GPT kullanan programcılardan aldığı ücretler gibi, gelecekte ChatGPT için de ücret almayı planladığını belirtmek gerekir. Bu da Bing’in GPT’ye tek ücretsiz erişim noktalarından biri haline gelebileceği anlamına gelebilir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst