Web Analytics
Google Analytics İzleme Kodunuzu Nasıl Ekleyebilirsiniz? | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Google Analytics İzleme Kodunuzu Nasıl Ekleyebilirsiniz?

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Google Analytics İzleme Kodunuzu Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Ölçmek istediğiniz her bir site sayfasına eklemeniz gereken kod global site etiketi olarak da bilinir ve <head> etiketinin hemen altına yapıştırdığınızda sitenizle ilgili verilerin toplanmasını sağlar. Etiketin çalıştığını doğrulamak için web sitenizi ziyaret etmeli sonra ziyaretinizin kaydedildiğini doğrulamak için Analytics’teki Gerçek zamanlı raporları kontrol etmelisiniz.

İzleme kodunuzu web sitenizin her sayfasına ya da en azından sitenizin sahip olduğu her farklı sayfa türüne eklemeniz gerekir.

Google Analytics izleme kodunuzu başarıyla uyguladıktan sonra Google Analytics kontrol panelinizde kullanıcı etkileşimlerini görmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, hedefler ve etkinlikler tanımlayarak web sitesi dönüşümlerinizi izlemeye başlayabilirsiniz.

Özet​

Tarayıcı tabanlı bir analiz ve raporlama aracı olan Google Analytics; filtreler, hedefler, dönüşümler gibi karmaşık görevleri basitleştirmek, trafik kaynaklarınızı göstermek ve ziyaretçilerinize dair çeşitli bilgiler sunmak gibi her web sitesi sahibini etkileyecek birbirinden işlevsel özelliklerle doludur. Google Analytics, izleme kodunu web sitenize yerleştirdikten sonra sitenizle ilgili veriler toplayarak Analytics hesabınıza göndermeye başlar.

Özetle, “Google Analytics Nedir?” sorusu, “pazarlama çalışmalarınızı geliştirmeniz için web sitenize dair önemli veriler sunan bir altın madeni” şeklinde yanıtlanabilir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst