Web Analytics
Google, Aralık 2022 Faydalı İçerik Güncellemesini Yayımladı | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Google, Aralık 2022 Faydalı İçerik Güncellemesini Yayımladı

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Google, Aralık 2022 Faydalı İçerik Güncellemesini Yayımladı​

Google, 5 Aralık 2022’de bu kez tüm diller için geçerli bir faydalı içerik güncellemesi sunmaya başladı.Google, bir başka faydalı içerik güncellemesinin arama sonuçlarında yayımlanmaya başladığını doğruladı. Güncelleme 5 Aralık’ta başladı ve tamamlanması iki hafta kadar sürecek. Bu güncellemenin diğerlerinden farkı, tüm diller için geçerli olması.
Aralık 2022 yararlı içerik güncellemesi, Google’ın Ağustos ayında tanıttığı faydalı içerik sistemini geliştiriyor.
Google’ın yeni terminolojisine göre, bir sıralama “sistemi”, Google’ın arka planda sürekli olarak çalışan algoritmasının bir artırımını ifade eder. Algoritma “güncellemesi” ise sıralama sistemlerinde yapılan iyileştirmelerle ilgilidir.
Google’ın faydalı içerik sistemi, arama motorlarından ziyade insanlar için oluşturulan web sayfalarını ödüllendirmek üzere tasarlanmıştır. Web’e benzersiz bir değer katan içeriği, diğer yayımcıların genel olarak sunduklarının ötesine taşımayı amaçlıyor.
Yararlı içerik sisteminde yapılan bu güncelleme, tüm dilleri kapsamasının yanı sıra, yeni sinyaller veya önceki sinyallere yönelik ayarlamalar da içerebilir. Maalesef Google, sıralama sistemlerindeki güncellemelerle ilgili spesifik ayrıntılar vermiyor.
Google’ın yararlı içerik sistemi Ağustos ayında web sitenizi etkilediyse ve sitenizi iyileştirmek için çaba sarf ettiyseniz, Aralık güncellemesiyle sıralamalarınızın yükseldiğini görmeniz mümkündür.
Öte yandan, algoritma güncellemeleriyle ilişkili olumsuz etkiler de vardır. Ağustos güncellemesinden olumlu bir etki aldıysanız veya hiç almadıysanız, Aralık güncellemesiyle bu durum değişebilir. Google’ın yararlı içerik güncellemesi ile alakalı Serch Engine Journal da kapsamlı bir makale yayınlandı.
Google’ın faydalı içerik sistemi yaz boyunca çok “etkisiz” olduğu için çok eleştiri aldı. Peki bu durum, bu güncellemenin daha dikkat çekici olacağı anlamına mı geliyor?
Önümüzdeki günlerde ve haftalarda bekleyip görmemiz gerekecek. SEO uzmanı Marie Haynes bazı düşüncelerini paylaşmış.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
LORD01 Seo'ya Giriş 0 120
LORD01 Black Hat SEO 0 137

Benzer konular

Üst