Web Analytics
Google Sıralama Sistemleri Kılavuzunu Yayımladı | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Google Sıralama Sistemleri Kılavuzunu Yayımladı

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Google Sıralama Sistemleri Kılavuzunu Yayımladı​

Google tarafından hazırlanan yeni bir kılavuz, Google’ın hangi sıralama sistemlerini kullandığı ve hangilerinin kullanımdan kaldırıldığı hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak.Google’ın “sıralama sistemlerine” ilişkin yeni bir kılavuz, Google’ın arama sonuçlarını sıralamak için hangi sistemleri kullandığı ve hangilerinin kullanımdan kaldırıldığı konusunda bizleri bilgilendiriyor.
Ayrıca, Google son kılavuzunda sıralama “sistemleri” ile sıralama “güncellemeleri” arasında ayrım yaparak yeni bir terminoloji sunuyor.
“RankBrain” gibi bir sistem arka planda sürekli çalışıyor. “Güncelleme” ise sıralama sistemlerinde yapılan tek seferlik bir değişiklik anlamına geliyor.
Söz gelimi, yararlı içerik sistemi Google arama sonuçlarını sunarken arka planda sürekli çalışıyor, ancak çalışma şeklini iyileştirmek için güncellemeler alıyor.
Temel algoritma güncellemeleri ve spam güncellemeleri, sıralama sistemlerinde tek seferlik yapılan değişikliklerin diğer örnekleridir.
Artık Google’ın yeni terminolojisini öğrendiğimize göre, Google’ın sıralama sistemleri kılavuzundaki önemli noktalara bakalım.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst