Web Analytics
Güncel Google Sıralama Sistemleri | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Güncel Google Sıralama Sistemleri

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Güncel Google Sıralama Sistemleri

İşte Google’ın şu anda çalışır durumda olan sıralama sistemlerinin alfabetik sıraya göre listesi.

BERT: Googe’ın kelime kombinasyonlarının farklı anlamları ve niyetleri nasıl ifade edebileceğini anlamasını sağlar.

Kriz Bilgi Sistemleri: Google, doğal afetler için arama yaparken SOS uyarıları gibi kriz zamanlarında belirli bilgi kümeleri sağlamak için sistemlere sahiptir.

Tekilleştirme Sistemleri: Google’ın arama sistemleri, kopya veya kopyaya yakın web sayfaları sunmaktan kaçınmayı amaçlar.

Tam Eşleşme Alan Adı Sistemi: Google’ın bir sorguyla tam olarak eşleşen alan adlarına sahip web sitelerine çok fazla kredi vermemesini sağlayan bir sistem.

Tazelik Sistemleri: Beklenen sorgular için daha taze içerik göstermek üzere tasarlanmış bir sistem.

Yararlı İçerik Sistemi: İnsanların öncelikle arama motoru trafiği kazanmak için yapılan içerik yerine orijinal, yararlı içerik görmelerini daha iyi sağlamak için tasarlanmış bir sistem.

Bağlantı Analiz sistemleri ve PageRank: Sayfaların ne hakkında olduğunu ve sayfaların birbirlerine nasıl bağlandığına bağlı olarak bir sorguya yanıt olarak hangilerinin en yararlı olabileceğini belirleyen sistemler.

Yerel Haber Sistemleri: Sorguyla ilgili olduğunda yerel haber kaynaklarını ortaya çıkaran bir sistem.

MUM: Multitask Unified Model’in kısaltması olan MUM, dili anlayabilen ve üretebilen bir yapay zeka sistemidir. Öne çıkan snippet belirtme çizgilerini iyileştirir ve genel sıralama için kullanılmaz.

Sinirsel Eşleştirme: Google’ın sorgulardaki ve sayfalardaki kavramların temsillerini anlamasına ve bunları birbiriyle eşleştirmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Orijinal İçerik sistemleri: Google’ın arama sonuçlarında, orijinal raporlama da dahil olmak üzere, orijinal içeriği yalnızca alıntı yapanların önünde göstermesini sağlamaya yardımcı olan bir sistem.

Kaldırmaya Dayalı Sistemler: Yüksek miktarda içerik kaldırma talebine maruz kalan web sitelerinin rütbesini düşüren sistemler.

Sayfa Deneyimi Sistemi: Bir web sayfasının iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayıp sağlamadığını belirlemek için çeşitli kriterleri değerlendiren bir sistem.

Geçiş Sıralama Sistemi: Google’ın, bir sayfanın bir aramayla ne kadar alakalı olduğunu daha iyi anlamak için bir web sayfasının ayrı bölümlerini veya “pasajlarını” tanımlamak için kullandığı bir yapay zeka sistemi.

Ürün İncelemeleri Sistemi: Uzman yazarlar tarafından içgörülü analizler ve orijinal araştırmalarla yazılan yüksek kaliteli ürün incelemelerini ödüllendiren bir sistem.

RankBrain: Google’ın kelimelerin kavramlarla nasıl ilişkili olduğunu anlamasına yardımcı olan bir yapay zeka sistemi. Google’ın bir sorguda kullanılan kelimeleri tam olarak içermeyen sonuçları döndürmesini sağlar.

Güvenilir Bilgi Sistemleri: Google, yetkili sayfaları yükseltmek, düşük kaliteli içeriği düşürmek ve kaliteli gazeteciliği ödüllendirmek gibi güvenilir bilgileri göstermek için birden fazla sisteme sahiptir.

Site Çeşitliliği Sistemi: Google’ın aynı siteden ikiden fazla web sayfası listesini en iyi sonuçlarda göstermesini engelleyen bir sistem.

Spam Tespit Sistemleri: Google’ın SPAM politikalarını ihlal eden içerik ve davranışlarla ilgilenen bir sistem.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Üst