Web Analytics
Kurumsal Blog Yönetiminde SEO’ya Uygun İçerik | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Kurumsal Blog Yönetiminde SEO’ya Uygun İçerik

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Kurumsal Blog Yönetiminde SEO’ya Uygun İçerik​

Ajansınız ile gerçekleştireceğiniz Blog Yönetimi sözleşmenizde mutlaka bakım ve temel SEO ayarlarının yapılmasını şart koşmalısınız. Her yayınlanan yazının mutlaka deneyimli birinin elinden geçmesi gerekmekte. Yalnızca imla değil, uzunluk, kullanılan kelimeler hatta cümle yapıları bile SEO için önemli bir etken. Ayrıca blogunuzdaki makalelerin daha çok kişiye ulaşabilmesi için sosyal ağlar ile entegre bir şekilde çalışacak şekilde ayarların yapılması da ajansınız tarafından yapılması gerekenlerden.

Blog tasarımı kısmında ise bir çok yazılımcı ve ajans sıfırdan bir WordPress temasının hazırlanması gerektiğini düşünse de sadece çok büyük firmalar hariç ücretli temaların yeterli olacağı kanaatindeyim. Çünkü sıfırdan bir tema demek aylarca geliştirme demek. Aylarca süren bir projede de akla gelmeyecek bir sürü sorun yaşanacaktır.

Firmalar bloglarını ajanslara teslim ettikten en çok üç ay sonra analytics raporlarını haftalık olarak incelemeye başlamalı ve siteye gelen ziyaretçilerin durumunu incelemelidirler. Özellikle ziyaretçinin akışını gösteren grafikler dikkatlice incelenmeli ve pazarlanmaya çalışılan ürünün ziyaretçiler tarafından görüntülenip görüntülenmediğine bakılmalıdır. Çünkü blogunuzla amacınız sitenize ziyaretçi çekmek değil ürünlerinizi pazarlamaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst