Web Analytics
Lokal Sayfalarınızı Optimize Edin | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Lokal Sayfalarınızı Optimize Edin

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Lokal Sayfalarınızı Optimize Edin​

İlk olarak bu maddeye değiniyor oluşumuzun sebebi, kullanıcıların yakın çevrelerinde nelerin bulunduğunu merak etmelerinden kaynaklanmaktadır. Yazılı olarak yapılan aramalara benzer şekilde, bir kullanıcı yakınlarında bulunan bir mağazayı sesli olarak arayabilir. Örneğin Google Asistan veya Google Voice Search kullanılarak yapılan bir aramada birçok lokal işletme sayfası kullanıcının karşısına çıkacaktır. Kullanıcı çok belirgin ifadelerle arama yaptığında, yaptığı aramayla doğrudan ilgili olan sayfayı görmelidir:


Yukarıdaki örnek oldukça spesifik bir aramayla eşleşerek, başarılı bir sonuç ortaya çıkarabilir. Kullanıcı bulunduğu konuma göre veya belli bir sorgu içerebilecek ifadeler kullandığında, lokal işletmelerinizin bu sorguyla eşleşebilecek şekilde listelenmesini sağlamak gerekmektedir:


Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan Google Voice Search ve Google Asistan, kullanıcıların arama yaparken aklından ne geçiyorsa, aynı şekilde aktarmasını ve hedefe uygun sonuçlarla karşılaşmasını sağlayabilir. Aynı zamanda bunu yaparken, aynı sorgu içerisinde birden fazla işletmenizin çıkmasını sağlayacak düzeyde optimizasyon yapmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Eğer belli bir lokasyon içerisinde birden fazla işletmeniz veya şubeniz yoksa ancak sorgu sonucunda bu olmayan şubeleriniz listeleniyorsa, Google size şüpheyle bakabilir. Google işletme hesabınızı daha işlevsel hale getirmek için Google My Business Optimizasyon Rehberi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst