Web Analytics
Performansınızı Semrush ile Görebilirsiniz! | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Performansınızı Semrush ile Görebilirsiniz!

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Performansınızı Semrush ile Görebilirsiniz!

Sesli aramaların büyük bir bölümünün net ve ihtiyaca yönelik olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılar, özellikle erişim sıkıntısı yaşanılan durumlarda ( yağmur, ışık durumu, ekran bozukluğu gibi anlık engeller ya da görme engeli gibi kalıcı durumlar ) sesli aramalara yönelebilir. Böyle bir durumda ise, özellikle mobil aramalarda, “featured snippet” öne çıkıyor. Kullanıcı herhangi bir erişim engeli ile karşılaştığı anda önüne çıkan ilk bilgilendirme ile ilişkilenme yolunu seçiyor. Dolayısıyla kullanıcının ihtiyacına dönük olarak, konu ile ilgili mümkün olan en net açıklamayı yapıp sıralamalarda üst sıralara tırmanmak için faydalı olacaktır. Semrush ile hangi aramalarda featured snippet olduğunuzu ya da hangi aramalarda hangi sırada olduğunu görüp, işletmeniz için bir yol çizebilirsiniz.


Semrush içerisinde “Organic Research” bölümünden istediğiniz URL’yi girip sonuçları görebilirsiniz.


Çıkan sonuçlarda gösterdiğimiz şekilde devam ederek hangi arama sonuçlarında Featured Snippet olarak çıktığınızı ya da hangi aramalarda buna yaklaştığınızı görebilirsiniz.


Önünüze çıkan sonuçlardan “SERP” bölümüne tıklayarak arama sonucunda nasıl çıktığınızı görebilirsiniz.
Mobil sonuçlarda ise asistan kullanıcıya site isminizi vererek, ……kaynaklı bilgiler olarak sonucu okuyacaktır. Dilerseniz 14 günlük Semrush deneme sürümünüzü başlatarak sesli arama stratejinizi oluşturabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst