Web Analytics
SEO Danışmanı Olarak ChatGPT İşimizi Elimizden Alacak Mı? | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

SEO Danışmanı Olarak ChatGPT İşimizi Elimizden Alacak Mı?

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana
SEO Danışmanı Olarak ChatGPT İşimizi Elimizden Alacak Mı?

ChatGPT ben de dahil olmak üzere sektördeki profesyoneller tarafından zaten kullanılıyor. ChatGPT, anahtar kelime araştırması ve stratejisinden içerik oluşturma ve raporlamaya kadar büyük bir potansiyel gösteriyor. Ancak bu sizin işinizden alınacağı anlamına gelmiyor.

Yapay zeka destekli programlar ne kadar güçlü olursa olsun, asla insan olamayacaklar, yani asla bizim yaratıcı yeteneğimize veya zihinsel tuhaflıklarımıza sahip olamayacaklar (ChatGPT bazı etkileyici yaratıcı işler üretiyor olsa da!).

Mevcut AI sistemleri hem insanlardan rehberli eğitime hem de eğitmek için insan girdisine ihtiyaç duyuyorlar. Bu da mevcut ve yakın tarihli olaylar hakkındaki bilgilerini sınırlıyor ve insanlar tarafından üretilen çalışmaları nasıl çalıştıklarının temel bir parçası haline getiriyor.

Ayrıca insan doğruluk kontrolörlerine de ihtiyaç duymaktalar.
Ve unutmayalım ki artık Google, yapay zeka tarafından üretilen içeriği kendi yönergelerine aykırı olarak değerlendiriyor. Yine de, yapay zeka karşıtı tespit algoritmalarının kullanımı hatasız değildir.

Öngörülebilir gelecekte, insanların yapay zeka odaklı SEO çalışmalarını denetlemesi, yaratıcı girdiler sunması, stratejik yönlendirme sağlaması ve değişen arama gelgitlerine göre ayarlamalar yapması gerekecek gibi görünüyor.

Bu konuda çok uzun vadeli projeksiyon yapmak pek olası görünmüyor. Ancak en azından önümüzdeki bir kaç yıl daha işinizi korumaya devam edeceksiniz.Şahsen yapay zekayı bir tehdit olarak değil, beni daha iyi bir SEO uzmanı haline getirecek bir fırsat olarak görüyorum. Yapay zeka ile kapışmak niyetiyle değilse bile, sürekli kendimi geliştirerek yaratıcılık potansiyelimin limitlerini zorlamaya çalışıyorum. Şunu biliyorum ki, günümüzde herkesin yapay zeka kullanması mümkün; asıl farkı yaratan yaratıcı insanlar ve onların ChatGPT gibi araçlara sordukları yaratıcı sorular olacak.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst