Web Analytics
Sesli Asistanlar – Google Asistan | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Sesli Asistanlar – Google Asistan

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Sesli Asistanlar – Google Asistan​

17 Aralık 2018 itibariyle Türkçe dil desteği ile Türk kullanıcılar için devreye giren Google Asistan, sesli komut sistemiyle kullanıcılara yardımcı olmak için bekliyor. Mobil cihazlarımızda Apple Siri’den sonra beklenen en yetenekli asistan olarak uzun süre beklenen Google Asistan, kullanıcılar için büyük yenilikler sunuyor.

İnternete bağlandığınızda yapabildiğiniz birçok şeyi Google Asistan ile yapmanız mümkün. İsminden de anlaşılacağı gibi bir kişisel asistan gibi gününüzü planlamak, sorularınızı cevaplamak ve diğer birçok şey için kullanıma hazır durumda. Google Asistan’ı telefonunuzda açın ve “neler yapabilirsin?” diye sorun.


Dikkat ettiyseniz yukarıdaki aktivitelerin bir kısmı kullanıcının yerel etkileşimini kapsamakta. Bu, kullanıcının bulunduğu bölgedeki fırsatları değerlendirebilmeniz için çok büyük bir şans demek. Lokal optimizasyonlar ile Google Asistan kullanmaya başlamış olan kullanıcı grubu için öne çıkma şansınız çok büyük. Sesli arama ile aynı senaryoları Google Asistan kullanıcıları için de yazabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst