Web Analytics
Soru – Cevap Tarzı İçerikler Hazırlayın | Seo Forum, Seo Analiz, Seo Araçları!
Neler yeni
Türkiye'nin ilk ve tek SEO Topluluğu!
  • Türkiye'nin ilk ve tek SEO yardım ve destek forum sitesi "SeoForumu.Net'e" Hoşgeldiniz. Burada SEO hakkında her tür bilgiye ulaşabilir sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Soru – Cevap Tarzı İçerikler Hazırlayın

LORD01

Nevzat HAN
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
1
Yaş
35
Konum
Adana

Soru – Cevap Tarzı İçerikler Hazırlayın​

Yazılı içeriğinizin içine bir miktar soru – cevap serpiştirmek oldukça faydalı bir yöntem olacaktır. Kullanıcılar özellikle sesli arama yaparken aslında bir soru sormuş oluyorlar içeriğinizde bu soruları cevaplandırabilecek cümlelere yer vermişseniz, yavaş yavaş üst sıralara çıkmaya başlayabilirsiniz. Kendiniz ve arkadaşlarınızdan yola çıkarak nasıl sorular ve cevaplar üzerinde çalışmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli soru eklerini de kapsayacak bir soru – cevap listesi hazırlamanızı ve bu listeye sadık kalarak içeriğinizi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Önemli Not: Bu tür içerikleri sadece “Sıkça Sorulan Sorular” gibi bir sayfayla sınırlamanızın doğru olmayacağını söylemek isteriz. Böyle tekil bir sayfa kullanıcının asıl sorduğu sorunun cevabını tam olarak içermiyor olabilir. Ayrıca kullanıcınız başka bir sayfanıza geldikten sonra neden sıkça sorulan sorular sayfanıza gidip aradığı cevabı bulmak için uğraşsın? Kullanıcılarınıza, okurlarınıza ve müşterilerinize merak ettikleri şeyin cevabını giriş yaptığı sayfada vermeyi hedeflemeniz performans artışı için en önemli noktalardan biridir.

Ayrıca arama motorlarına yönelik soruların yer aldığı cümleler çok sık karşımıza çıkan bir sorun olmaya başladı diyebiliriz. Örneğin beslenmeyle ilgili bir içerik üretiyorsanız, kullanıcıların yaptığı arama sorgularını doğrudan içeren cümleler kurmamanız gerekir.

“Sağlıklı beslenmek için nelere dikkat etmeliyim diyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.”

“Dengeli beslenme nedir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.”

“Obeziteyle nasıl mücadele edilir sorusunun cevabını bulmak istiyorsanız okumaya devam edin.”

Yukarıdaki kalıplar kullanılarak yazılmış yazılar kullanıcıya yönelik değil, arama motorlarına yönelik yazılardır ve hiçbir katkı sağlamazlar. Bunlar arama motorları tarafından kolaylıkla tespit edilir ve düşük kaliteli içerik olarak işaretlenebilir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst